ČLANI PREMAGALI SEVNICO

V petek je bila na sporedu prva tekma četrtfinala prvenstva. V Kobaridu je gostovala peto uvrščena Sevnica, ki nas je, v rednem delu prvenstva, kar trikrat premagala. Tokrat pa je bila naša ekipa boljši nasprotnik in zasluženo visoko zmagala.

Začetek je bil sanjski. Že v 24. sekundi tekme smo povedli. Marko Mohorič je ustrelil z desne strani, žoga pa se je od gostujočega igralca Tea Podlesnika odbila v mrežo, za vodstvo z 1:0.

Tudi na naslednji zadetek ni bilo potrebno dolgo čakat. V 4. minuti je vodstvo podvojil, v petek izvrstno razpoloženi, David Lah, ki je najprej preigral gostujočega kapetana Sebastijana Drobneta, nato pa zadel z velike razdalje. Kljub kar nekaj priložnostim na obeh straneh, se rezultat do konca polčasa ni več spremenil.

Drugi polčas so bolje začeli gosti, ki so v 27. minuti tudi znižali rezultat. Strelec je bil Sebastijan Drobne. Le dve minuti kasneje pa prva 6-metrovka za našo ekipo v tej sezoni. Gostujoči vratar Denis Govekar je v kazenskem prostoru zrušil Roka Urbančiča in sodnika sta pokazala na belo točko. Zanesljivi strelec je bil Nejc Kovačič.

Že v naslednji minuti je bilo naše vodstvo že višje. Nejc Kovačič ke prestregel žogo, podal do Tineta Šturma, ta pa do Žaka Obida, ki je rezultat povišal na velikih 4:1.

Gostje so v končnici tekme igrali tudi z vratarjem v polju, a je naša ekipa vse njihove poskuse uspešno obranila. Končni izzid tekme je, v 40. minuti, postavil Tilen Leban, ki se je lepo otresel obrambnega igralca in na koncu še matiral gostujočega vratarja.

Odlična predstava naše oslabljene ekipe, katero pa bo treba ponoviti tudi v petek, ko nas čaka druga tekma četrtfinala. Zmaga bi že pomenila napredovanje v polfinale, kjer svojega nasprotnika čaka Dobovec.