OPLAST V FINALU POKALA TERME OLIMIA

Naši fantje so tekmo proti Siliku začeli izjemno zavzeto in borbeno. Na tribuni je iz približno 80 grl donelo Oplast, Oplast, Oplast,… kar je našim fantom več kot očitno dalo dodatnih moči. Navijači so bili namreč 6 igralec Oplasta na tekmi. Od prvega sodnikovega piska so pritisnili na gol nasprotnika in rezultat je bil hitro vodstvo. V 4. minuti je z razdalje sprožil Žan Koren. Žoga je prišla do Aljaža Kusterleta, ki je žogo preusmeril v mrežo Silika za vodstvo 1:0. Kljub zadetku naši niso niti za malo popuščali, saj so se zavedali, da zgodnje vodstvo ne pomeni pravzaprav nič. Videli smo obilo priložnostti in lepih obramb obeh vratarjev, ki sta ubranila vse kar sta lahko. Vse do 19. minute, ko se je, po podaji Danija Vulikića za strel z levo nogo, z velike razdalje odločil Žan Koren, ki je tik ob vratnici zadel za vodstvo 2:0. To je bil tudi rezultat polčasa.

Siliko je drugi polčas začel z drugim vratarjem. V igro je prišel Nejc Berzelak in pričakovati je bilo igro z vratarjem-igralcem, ki krasi igro Silika. Naši pa so nadaljevali z borbeno igro. Plod tega je bila akcija v 26. minuti tekme, ko je Jure Lenarčič s petko lepo zaposlil Jureta Uršiča, ki je neubranljivo zadel v zgorji desni vratarjev kot za 3:0. Le minuto kasneje je Siliku uspelo znižati. Z lepo in domiselno akcijo, so izigrali obrambo Oplasta in Popović je zadel za znižanje na 3:1.

A naši fantje niso popuščali. Ker je Siliko igral z vratarjem-igralcem smo večinoma spremljali igro na polovici Oplasta a Siliko ni prišel do izrazitejših priložnosti. Če pa že, je na golu stal danes fenomenalni Nik Logar. V 37. minuti je tekmo dokončno odločil Patrik Čujec, ki je prišel do odbite žoge in z golom čez celo igrišče dokončno poslal svojo ekipo v finale, kjer se bo Oplast pomeril z Dobovcem, ki je v drugi tekmi z 2:0 porazil Sevnico.

Nejc Kovačič:

» V tekmo smo od prve minute šli s samo enim ciljem. Da tekmo zmagamo in to smo tudi pokazali na igrišču. Vsi od prvega do zadnjega smo trgali parket in se borili en za drugega. Zmaga je zaslužena.«

Nik Logar:

»Za nami je razburljiva tekma. Na koncu pa zaslužena zmaga. Začeli smo zelo dobro in zadeli. Nato pa je Siliko malo prevzel prevlado na igrišču. Prišli so tudi do nekaj priložnosti. Mi smo se borili do konca in dobro branili ter zasluženo odšli v finale. Jutri je nov dan. Sedaj nas čaka regeneracija in priprava na jutrišnjo tekmo.«

Zoran Tesko:

»Bili smo boljši. Mislim, da smo zasluženo v finalu, tako kot sem napovedoval. Fantje so odgarali in odigrali točno to, kar smo se dogovorili. Trdo so trenirali za to in treba jim je čestitati. Jutri gremo pa v finalu na zmago.«