VISOKA ZMAGA NAD BRONXI

Naša članska ekipa je, v 19. krogu, gostovala na Škofijah, kjer naša ekipa ni zmagala že skoraj 7. let! Vse do včeraj, ko smo visoko
premagali ekipo Bronxov. Domačini niti za trenutek niso ogrozili naše zmage. Imeli so sicer kar lepo število priložnosti, a je Nik Logar zaklenil svoja vrata.

Naša ekipa je povedla že v tretji minuti. Nejc Kovačič je izvajal avt, podal do, včeraj izjemno strelsko razpoloženega, Roka Urbančiča, ki je povedel našo ekipo v vodstvo. Kljub hitremu vodstvu naša ekipa ni popuščala in v 9. minuti smo vodstvo povišali na 0:2. Nik Logar je podal Tinetu Šturmu, ta pa takoj do Marka Mohoriča, ki je zadel za povišanje vodstva. V prvem polčasu smo videli še en zadetek, dosegel pa ga je Nejc Kovačič z vrhunsko izvedenim prostim strelom, v 15. minuti.

Tudi v drugem polčasu smo bili boljši nasprotnik od domačinov, posledica tega pa so še trije zadetki v mreži Bronxov. V 29. minuti je svoj drugi zadetek dosegel Rok Urbančič, ki je najprej odvzel žogo domačemu igralcu, nato pa s strelom z razdalje premagal še vratarja. Le tri minute kasneje pa je dosegel svoj prvi hat-trick, ko je po podaji Marka Mohoriča žogo preusmeril v mrežo. Zadnji gol za našo ekipo pa je dosegel Matej Mohorič s strelom preko celega igrišča.

Posebna zahvala pa gre tudi našim navijačem, ki so v lepem številu prišli na Škofije in nas glasno vzpodbujali celotno tekmo.

V petek v Kobaridu gostuje ekipa The Nutrition Extrem, mi pa vabimo vse navijače, da še ponovno napolnijo kobariško dvorano in nam z glasnim navijanjem pomagajo do nove zmage.

POSTAVI NA TEKMI Z BRONXI:

KMN Oplast Kobarid

23 – Deni Krivec (V), 24 – Nik Logar (V)(K), 4 – Rok Hrast, 6 – Tine Kravanja, 7 – Tian Uršič, 8 – Rok Urbančič, 9 – Blaž Plesničar, 10 – Nejc Kovačič, 11 – Tilen Leban, 13 – Žak Obid, 15 – Marko Mohorič, 17– David Lah, 22 – Matej Mohorič, 77 – Tine Šturm

Trener: Jaka Sovdat

KMN Bronx Škofije

1 – Alen Mordej (V)(K), 14 – Mihail Pavlov (V), 22 – Bro Božič (V), 5 – Davor Stanišič, 7 – Jernej Peroša, 9 – Nikola Prelčec, 10 – Tilen Kamenčić, 11 – Aleksandr Stanić, 19 – Srđan Lolić, 21 – Tilen Cupin, 44 – Marin Mandir, 77 – Amel Ibrahimović

KARTONI:

Rumeni: Aleksander Stanić (11′), Nejc Kovačič (11′), Tilen Kamenčić (26′), Nikola Prelčec (27′), Matej Mohorič (28′), Tilen Cupin (34′)

Rdeči: /

IZJAVI PO TEKMI:

Rok Urbančič, igralec Oplasta:

“Zadnje čase smo začeli delovati kot ekipa. Borimo se v obrambi, si pomagamo in potem pride dobra igra v napadu sama od sebe. Sedaj je najbolj pomembno, da se dobro pripravimo pa play-off. Imamo nov trenerski dvojec in še dve tekmi na razpolago da preizkusimo kakšne nove stvari v igri. Zadnji dve tekmi smo odigrali perfektno. Kvaliteto imamo, moramo pa nadaljevati tukaj kjer smo končali. Zaenkrat je vse super.”

Nebojša Vajič, Bronx:

“Danes smo sicer dali častni gol, ampak danes je zgledalo tako, da ga ne bi zadeli pa četudi bi igrali dva dni. Še posebej v prvem polčasu, ko smo imeli vsaj pet čistih priložnosti. Gosti pa dva gola iz prvih dveh strelov. Morali bi žogo samo porinit v gol, pa smo dobili gol iz tranzicije. Polčas smo zaostajali s 0:3 in ne moraš takoj v drugem polčasu v klanec navzgor. Potem smo dobili še gol za 0:4 in tekma je bila odločena. Gostujoči vratar je branil vrhunsko. Zgleda, da mu pašemo kot ekipa. Vedno je razpoložen proti nam. Že prejšnjo tekmo, tukaj na Škofijah, je res dobro branil. Tako da samo čestitke gostujočemu golmanu.”